Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Jezioro Wicko k. Jarosławca - Opis

Jezioro Wicko w Jezierzanach było niegdyś zatoką Bałtyku, dopóki nie zostało oddzielone mierzeją. Znajduje się na chronionych obszarze krajobrazowym "Paś Pobrzeża na Zachód od Ustki". Powierzchnia lustra wody to 1059 ha, a średnia głębokość - tylko 2 metry. Na jeziorze znajdują się 4 pomosty z możliwością cumowania łodzi. Jeśli jesteście amatorami pięknych zdjęć - polecamy wschód słońca, który prezentuje się nad Jeziorem Wicko naprawdę zjawiskowo. 


Fauna i flora

Jezioro Wicko jest siedliskiem wielu gatunków roślin (głównie traw) i zwierząt. W okolicach jeziora bywa widziany orzeł bielik.


Wędkowanie

Na Jeziorze Wicko można wędkować jednak wymagane jest wykupienie zezwolenia. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu +48 514 775 568.


Jak dotrzeć do Jeziora Wicko?

Jezioro Wicko jest oddalone 3 km od Jarosławca. Dojazd zapewnia bezpieczna, oświetlona ścieżka rowerowa. Można również dojść chodnikiem bądź dojechać samochodem (choć mogą być trudności z zaparkowaniem w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora).

Jezioro Wicko k. Jarosławca - Opinie

Radek Owczarek

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 3/5

Pomost z środków Unii Europejskiej nie robi najmniejszego wrażenia, brak dojazdu, fajne miejsce do nauki sportów wodnych, spokojna i cicha okolica

Lukhasz K

rok temu Google Google Google Google Google 2/5

Jezioro ma jakiś dziwny kolor.

Jan Zgrzebacz

rok temu Google Google Google Google Google 5/5

Cisza i spokój!

Sandra 1

2 lata temu Google Google Google Google Google 1/5

Jezioro obleśne woda zielona most na rozpadzie a plaża beznadziejna

Filip Kamiński

3 lata temu Google Google Google Google Google 4/5

Widoki w tym miejscu są naprawdę piękne! Obok są także ławeczki i stoły gdzie można usiąść, odpocząć czy coś zjeść. Smuci jednak zupełny brak wykorzystania tego miejsca. Nawet pomost/molo przydałoby się wyremontować. Pewnie korzystają z niego wędkarze, ale nie wyglada bezpiecznie. Miejsce ma ogromny potencjał, szczególnie pod sporty wodne.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: