Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opis

Piękna, ceglana latarnia morska w Jarosławcu z 1838 roku jest jedną z najwyższych i najlepiej zachowanych nad polskim morzem. Wznosi się 33 metry nad Jarosławcem, a z jej tarasu rozciąga się widok na Bałtyk, lasy sosnowe, panoramę miejscowości i 2 otaczające ją jeziora: Wicko oraz Kopań. Jej światło dociera 42 km od brzegu - latarnia działa po dziś dzień! Latarnia morska w Jarosławcu każdego roku przyciąga tłumy turystów. Otoczona jest placem rekreacyjnym, na którym znajduje się kolejna atrakcja - Pomnik Rybaka. Latarnię morską w Jarosławcu warto fotografować o wschodzie Słońca, jest wtedy najlepiej oświetlona.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opinie

Jan Osik

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Przepiękna panorama po horyzont zarówno na wschód jak i zachód kraju. Warto wejść te 122 stopnie, by to zobaczyć. A do tego cudowny widok daleko w morze i hen na południe. Cena (w październiku 2021) 8 zł bilet normalny, 6 zł ulgowy. Czynne do 17.00 - szkoda, że zachód słońca już po zamknięciu, bo byłby spektakularny...

Jolanta Kaźmierczak

4 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

122 schody do pokonania. Nawet wchodzi się całkiem sprawnie, ale wyjście na zewnątrz jest z lekkim spadem, tak więc ktoś kto ma lęk wysokości może mieć problem.

Przemek G

2 miesiące temu Google Google Google Google Google 5/5

Latarnia wysoka, warta zwiedzenia. Co ciekawe, latarnia nie znajduje się nad samym morzem, lecz można powiedzieć 'w centrum' Jarosławca. Parking przy latarni bezpłatny, aczkolwiek miejsc niewiele. Można spróbować zaparkować jadąc trochę za boisko.

Oskar ML

5 miesięcy temu Google Google Google Google Google 1/5

Nie mogę inaczej ocenić , a powód czynna od 15:00 do 17:00 . Specjalnie przyjechalem na latarnie a tu w długi weekend gdzie pół Polski przyjechało nad morze, latarnik na wakacjach .

Dagmara Górnik

3 miesiące temu Google Google Google Google Google 4/5

Latarnia Morska w Jaroślawcu (trzeba przyznać) jest ustawiona w idealnym miejscu! Rozpościera się z niej piękny widok na morze i pobliskie jezioro. Ceny umiarkowane. W recepcji można poprosić Pana o przybicie pieczątki jest takowe zbiera np. nasze dziecko. Minus: brak bezpiecznego miejsca by zostawić wózek czy rower. Wszystko należy zostawić przed wejściem.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: